Spacer z dzieckiem

Wszystko o zaletach wspólnego spacerowania
Edukacja dziecka

Plecaki szkolne dla dziewczyn – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

24 lipca, 2018
plecak dla dziewczynki

Plecaki szkolne nieraz są zbyt ciężkie i powodują powstawanie śladów z szelek na ciele. Dlatego bardzo ważne jest dbanie, by plecaki szkolne dla dziewczyn, ale również chłopaków były wykonane z najlepszej jakości materiałów i wyposażone w funkcjonalne dodatki.

Plecak na kółkach – do szkoły i w podróż

Bardzo popularne stały się plecaki na kółkach, można je nosić na ramionach i wtedy całkowicie ukryć rączkę stelaża, a także kółka lub prowadzić po drodze za sobą, podobnie jak walizkę. Wyposażone są w usztywniany tył, przez co wymuszają wyprostowaną postawę podczas jego noszenia.

Plecak wykonany z nieprzemakalnego materiału

Poza aspektem wygody, ważne jest również by wszystkie noszone w plecaku rzeczy nie były narażone na wilgoć. Plecaki szkolne dla dziewczyn posiadają nie tylko modne wzory, ale również wykonane są z materiałów wodoodpornych. Dzięki czemu nawet w czasie ulewy podręczniki ani zeszyty nie ucierpią. Z kolei dodatkowe wzmocnienia na szelkach plecaka zapobiegną wpijaniu się materiału w skórę podczas noszenia go na ramionach. Plecaki występują w kilku wersjach. Dla małych dziewczynek polecane są tornistry, które łatwo się otwiera za pomocą naciśnięcia zatrzasku. Dla tych starszych plecaki zapinane na klamry bądź zamek. Bogaty wybór pozwoli wybrać coś odpowiedniego dla każdej dziewczyny.