Spacer z dzieckiem

Wszystko o zaletach wspólnego spacerowania
Akcesoria niemowlęce

Trening czystości dziecka

20 maja, 2018
nocnik dziecięcy

Nauka sikania u dziecka może czasem trwać długimi tygodniami. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego jedne dzieci przyswajają tę umiejętność niemal od ręki, a inne potrzebują więcej czasu na trening czystości. Jedno jest za to pewno – im maluch szybciej zacznie siadać na nocnik, tym szybciej można będzie zrezygnować z pieluch, co z pewnością korzystnie odbije się na kondycji rodzinnego budżetu.

Jak nauczyć dziecko sikać na nocnik?

Cierpliwość i regularność są w tym przypadku kluczowymi czynnikami. Nie da się niczego zrobić z dnia na dzień. Wprowadzając trening czystości dziecka trzeba się liczyć, że kilka tygodni to jest minimum jakie będzie potrzebne na to, aby mały człowieczek zdobył nową umiejętność. Wszystko zależy od determinacji rodziców. Jeżeli dziecko będzie się wysadzać nawet w nocy, to jest szansa że pierwsze sukcesy przyjdą szybciej.

Jaki nocnik wybrać?

Na rynku gadżetów dla dzieci jest prawdziwe zatrzęsienie nocników. Nocnik dla dziecka powinien być przede wszystkim wygodny, tak by maluch chętnie na nim siadał. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby przy okazji był on bardzo kolorowy, oraz grał w nagrodę jakąś przyjemną melodyjkę, gdy dziecko załatwi się do niego.