Spacer z dzieckiem

Wszystko o zaletach wspólnego spacerowania
Hulajnogi i deskorolki

Najlepsze rowerki dziecięce – rodzaje

15 marca, 2018
trójkołowy rowerek

Każdy etap w życiu małego człowieka wymaga wprowadzania nowych możliwości dla jego prawidłowego rozwoju. Po okresie niemowlęcym, przychodzi czas na rozwój motoryczny, ruch staje się najważniejszy w funkcjonowaniu dziecka. To moment, kiedy należy rozważyć wybór odpowiedniego rowerka.

Jaki rowerek wybrać dla małego dziecka?

Rowerki dla dzieci od 1 roku życia cechują się prostą budową i naciskiem na bezpieczną naukę utrzymania równowagi. Najlepszą propozycją dla małego dziecka jest rowerek biegowy, który jest skonstruowany tak, jak klasyczny, ale nie posiada napędu w postaci pedałów. Dziecko siedząc na siodełku ma przez cały czas kontrolę nad swoją stabilnością.

Rowerek trójkołowy – dla starszych dzieci

Najlepsze rowerki trójkołowe dla dzieci starszych, powyżej trzeciego roku życia są wyposażone w dodatkowe kółka boczne, które można odkręcić, kiedy nie będą już potrzebne. Takie rozwiązanie znacznie wydłuża możliwość korzystania ze sprzętu. Inną propozycją są trójkołowce z dwoma kołami z tyłu zamontowanymi na stałe. Są one stabilne i bardzo bezpieczne dla dzieci, ale niestety służą krócej, ponieważ dziecko szybko uczy się utrzymywać równowagę.

Rowerek dla dziecka to na pewnym etapie konieczny zakup.