Spacer z dzieckiem

Wszystko o zaletach wspólnego spacerowania
Akcesoria niemowlęce

Kiedy nastaje czas na wózek spacerowy

8 marca, 2018

wózek spacerowy Barton

W życiu każdego dziecka przychodzi czas na kolejny wózek: tym razem będzie to wózek spacerowy. Rodzice powinni pamiętać, że dokonując wyboru tego produktu, powinni wziąć pod uwagę pewne problemy.

Np. wózki spacerówki parasolki dla dzieci są sprzedawane albo z dwiema rączkami albo z pojedyncza rączką. I tu już trzeba podjąć pierwszą decyzję uzależnioną od tego, która wersja jest dla rodziców wygodniejsza.

Wózek wygodny i dla dziecka i dla rodziców

Na co zwrócić uwagę wybierając dziecięcą spacerówkę?
Przede wszystkim musi ona sprawiać wrażenie solidnej, a zarazem lekkiej i wygodnej w prowadzeniu. Powinna też łatwo się składać, na wypadek gdyby osoba opiekująca się dzieckiem musiała sama dać sobie radę np. z włożeniem złożonego wózka do samochodu.

Dziecko z kolei powinno mieć możliwość zarówno siedzenia, jak i położenia się lub kimania. Dlatego wózek spacerowy powinien mieć ruchome oparcie.
Na wypadek nagłej niepogody przyda się też odpowiednio duża budka, by osłonić dziecko od deszczu i wiatru.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze jest porównać przynajmniej kilka modeli, najlepiej różnych firm. W razie wątpliwości, warto dopytać o wózki sprzedawców w sklepach z wózkami. Oni będą znać najlepiej specyfikę sprzedawanych w ich sklepie wózków. Spacerówka parasolka to idealna propozycja zarówno dla malucha jak i rodzica.