Spacer z dzieckiem

Wszystko o zaletach wspólnego spacerowania
Pokój dziecięcy

Gdzie należy ustawić łóżko w pokoju dziecięcym?

3 stycznia, 2022

To pytanie, które stawia sobie spora ilość rodziców – gdzie powinno zostać ustawione łóżko dziecięce podwójne? Czy lepszą propozycją będzie okno? A może miejsce znajdujące się za drzwiami? Osoby, które podejdą do aranżacji pokoju w sposób nieprawidłowy, bardzo często popełniają błędy, które mogą wpływać także na sen swoich dzieci. Co należy wiedzieć, planując aranżację i ustawienie łóżka w pokoju dziecka?

Strefy w pokoju dziecka

Stawiając podwójne łóżko dla dzieci, trzeba pamiętać o rozplanowaniu poszczególnych stref na całej przestrzeni – snu, zabawy i nauki. Niezależnie od tego, z jakim pomieszczeniem ma się do czynienia (małym, dużym) trzeba uwzględnić takie rzeczy, aby móc zagwarantować swojemu dziecku prawidłowe funkcjonowanie. Strefa snu na pewno NIE powinna znaleźć się pod oknem. Wiele osób jest zdania, że łóżka dla dzieci podwójne powinny tam znaleźć swoje miejsce. Jest to błędne postępowanie. Dlaczego?

Ponieważ dziecko będzie narażone na ciągłe przeciągi. Tak, w okresie letnim będzie można cieszyć się dużą ilością świeżego powietrza, ale klimat w naszym kraju jest nie do przewidzenia. A to może w przyszłości odbić się na zdrowiu dziecka. Poza tym nie wszyscy cieszą się z tego, że promienie słoneczne budzą kogoś o poranku. W szczególności dzieci, które lubią długo pospać.

Prywatny kącik dla dziecka

Podwójne łóżka dla dzieci powinny zostać ustawione w takim miejscu, aby to widziało kto wchodzi do jego pokoju. Zwrócenie łóżka w tą stronę wydaje się jedną z najkorzystniejszych propozycji. Dobre łóżka podwójne dla dzieci warto więc ustawić w kącie, który jest bezpośrednio zwrócony do drzwi. Przy samej ścianie będzie dobrą propozycją chociażby z tego względu, że dziecko będzie mogło powiesić plakaty swoich ulubieńców na ścianie (skoro rodzice to robili, to oni też będą mogli). To miejsce zapewni maluchowi prywatność, której i ono również potrzebuje. Aby ten kącik nie wydawał się taki ciemny, warto wyposażyć go w odpowiednią lampkę, którą dziecko będzie mogło w każdej chwili włączyć.