Spacer z dzieckiem

Wszystko o zaletach wspólnego spacerowania
Zabawki

Jak zabawa lalkami wpływa na rozwój dziecka? Czym kierować się przy ich wyborze?

12 maja, 2022

Zabawa lalkami sprawia mnóstwo radości. wspiera rozwój dziecka na wielu płaszczyznach. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż pozwalanie dziecku na spędzanie wielu godzin przed ekranem telewizora lub komputera. piękne lalki hiszpańskie przypominające bobasy staną się obiektami, którymi dziecko będzie się opiekować, karmić, przebierać, kołysać do snu itd. w ten sposób dziecko może się usamodzielnić, nabyć nowe umiejętności i dobrze się bawić.

Lalki hiszpańskie wyglądające jak żywe

Dlaczego warto sprezentować dziecku lalkę hiszpańską?

Wybór lalki nie powinien być przypadkowy. Warto sprezentować dziecku zabawkę, która została wykonana z dobrej jakości materiałów, posiadającą odpowiednie certyfikaty potwierdzające bezpieczne użytkowanie. Lalkę należy dobrać do wieku dziecka. Trzeba mieć na uwadze jego preferencje. Godna na polecenie będzie lalka hiszpańska, która do złudzenia przypomina małe dziecko. Producenci zadbali o świetne odwzorowanie szczegółów. Dziewczynka będzie zachwycona, gdy otrzyma w prezencie lalkę hiszpańską. Zabawa lalkami to oczywiście forma rozrywki, ale na tym nie koniec. Ta niepozorna zabawka odgrywa dużą rolę w rozwoju dziecka. Można nawet powiedzieć, że stanowi narzędzie wychowawcze.

Zabawa lalkami umożliwia ćwiczenie zdolności manualnych, pobudza wyobraźnię, wspiera kreatywne myślenie. Uczy odpowiedzialności, pozwala przygotować się do pełnienia życiowych ról. Można też mówić o rozwijaniu właściwych relacji społecznych i empatii, budowaniu pewności siebie. Podczas zabawy lalkami dziecko wykonuje rozmaite czynności. Może nauczyć się przykładowo czesania, zakładania ubrania, wiązania kokardek, zapinania guzików. W trakcie odgrywania scenek przy użyciu lalek dziecko uzewnętrznia swoje emocje, uczy się ich wyrażania. Nauka poprzez zabawę to najbardziej efektywny sposób, do niczego nie trzeba namawiać. Dziecko chętnie sięga po lalki, rozmaite akcesoria do nich, ubranka, mebelki itd. Młodsze dzieci traktują lalki jako swoje najlepsze przyjaciółki, które towarzyszą im podczas zabawy, zasypiania, spacerowania, jedzenia.