Spacer z dzieckiem

Wszystko o zaletach wspólnego spacerowania
Akcesoria niemowlęce

Jaki kocyk dla niemowlaka na lato?

12 sierpnia, 2018
kocyk dla niemowlaka

W pierwszym okresie życia noworodek potrzebuje czuć się bezpiecznie, jak u mamy w brzuchu. Takie poczucie daje im otulanie miękkimi kocykami. Wiedziały o tym już nasz prababcie. Na nowo odkrywają to współczesne mamy. Kocyk dla niemowlaka jest przedmiotem, którego nie może zabraknąć w wyprawce szykowanej dla nowo narodzonego dziecka.

O każdej porze roku

kocyk dla niemowlakaO ile otulanie dziecka kocykiem w chłodniejszym okresie roku wydaje się być zasadne, o tyle taka praktyka stosowane latem może budzić zdziwienie. Zupełnie niepotrzebnie, jeśli weźmie się pod uwagę, że wynika ona z potrzeby dziecka. Te natomiast nie dzielą się ze względu aktualną na porę roku. Maluszek potrzebuje poczucia bezpieczeństwa bez względu na pogodę.
Do otulenia dziecka można wykorzystać kocyk lub chustę. Samo zadanie nie jest skomplikowane. Wystarczy złożyć materiał w trójkąt i szczelnie zawinąć maluszka bokami. Trzeba przy tym zwrócić uwagę, by kocyk dla niemowlaka lub chusta nie były ściśnięte zbyt mocno.

Kocyk na lato

Bez względu na to, czy dziecko otula się latem, czy zimą trzeba kontrolować, czy mały organizm nie przegrzewa się. O taką niedogodność łatwo w ciepłe dni. Uniknąć go pomoże kocyk dla niemowlaka wykonany z tkaniny idealnej na lato. Świetnie nadaje się do tego muślin, bambus, bawełna i minky, który od jakiegoś czasu skutecznie podbija serca mam.