Spacer z dzieckiem

Wszystko o zaletach wspólnego spacerowania
Pokój dziecięcy

Na co zwrócić uwagę wybierając łóżeczko dla noworodka?

29 maja, 2018
niemowlęce łóżeczko

Wybór łóżeczka dla niemowlaka to bardzo odpowiedzialne zadanie – od tego jaki produkt się wybierze, będzie bowiem zależało to czy maluch będzie się wysypiał czy też nie i przede wszystkim to, czy leżąc w swoim łóżeczku będzie on mógł czuć się bezpiecznie. Oferta sklepów z artykułami dziecięcymi jest bardzo obszerna jeżeli chodzi o łóżeczka dla niemowląt.

Po pierwsze bezpieczeństwo

Wszyscy się chyba zgodzą z tezą, że łóżeczko niemowlęce powinno maluchowi zapewnić przede wszystkim bezpieczeństwo. Wybierając łóżeczko trzeba zatem zwrócić uwagę na jego stabilność oraz solidność wykonania. Najbezpieczniejsze w tym względzie będą łóżeczka wykonane z litego drewna. Owszem, jest to jednorazowo duży wydatek, należy jednak pamiętać o tym, że inwestując w solidny produkt można go później sprzedać, jak maluch już wyrośnie z łóżeczka.

Po drugie komfort snu

Drugim ważnym elementem o który należy zadbać jest komfort snu małego człowieka. Łóżeczka niemowlęce są przeważnie sprzedawane w komplecie z materacami. Nie zawsze są one jednak najlepszej jakości. Czasem warto taki materacyk od razu wymienić – im materac będzie lepszej jakości tym bardziej komfortowy wypoczynek zapewni dziecku – ciekawą opcją są dziecięce materacyki z powłoką antyalergiczną.