Spacer z dzieckiem

Wszystko o zaletach wspólnego spacerowania
Akcesoria niemowlęce

Akcesoria dla niemowląt niezbędne każdej Mamie

2 maja, 2022

Maluch potrzebuje więcej gadżetów i akcesoriów niż większe dziecko. Na szczęście na sklepowych półkach jest mnóstwo ciekawych rzeczy, które urozmaicą opiekę nad niemowlakiem, która jest czasochłonna.

Jakie akcesoria dla niemowlaka są potrzebne?

W wyprawce dla malucha nie może zabraknąć kliku ważnych elementów takich jak:

Termometr

Dzieci chorują znienacka, a Mamy musza kontrolować podwyższającą się temperaturę. Dzieci szybko łapią różne infekcje, ich układ immunologiczny dopiero się rozwija, dlatego termometr jest tak ważny. Dzięki niemu Mamy wiedzą, kiedy podać leki przeciwgorączkowe i zadbać o swojego ukochanego malucha.

Aspirator do nosa

Dzięki niemu da się oczyścić nawet najbardziej zatkany nos. Dla noworodków najlepsza będzie tak zwana gruszka, która w delikatny sposób usunie wydzielinę z nosa. Trochę większe niemowlęta mogą już korzystać z rurki, która w sposób mechaniczny poprzez wciąganie powierza ustami Mamy wyciąga wydzielinę i zatrzymuje ją na filtrach.

Podgrzewacz do butelek

Dzieci piją mleko i kaszki minimum co 3 godziny. Za każdym razem ich posiłek musi mieć odpowiednią temperaturę. W nocy żaden rodzin nie ma ochoty stać w kuchni i podgrzewać mleko dla dziecka. Z ratunkiem przychodzi podgrzewacz do butelek, dzięki któremu nie trzeba się martwić, że mleko jest zbyt gorące, a kaszka za zimna. Można go używać nawet podczas długich podróży, bo są podłączane do samochodowej ładowarki. Jest to niezbędny element wyprawki.

Sterylizator do butelek

Takie akcesoria dla niemowląt są niezwykle ważne. Sterylizator zabija wszelkie zarazki jakie mogą rozwijać się w dziecięcych butelkach i smoczkach. Po każdym posiłku butelkę należy umyć, jednak mycie zwykłym płynem do naczyń niedostatecznie usuwa wszystkie złe bakterie, które w mleku mają idealna pożywkę.

Zestaw do obcinania paznokci

Nawet najmniejsze dziecko potrafi mieć zadziory na paznokciach, trzeba o nie dbać, by nie zadrapało sobie delikatnej skóry twarzy. Manicure maluszkowi należy robić specjalnymi nożyczkami z zaokrąglonymi końcami. w takim zestawie znajduje się też szczotka do czesania czasem bardzo bujnej czupryny, która dobrze sprawuje się także podczas walki z ciemieniuchą.

Gryzaki

Gdy dzieci ząbkują jest to dla nich doskonały ratunek. Gryzaki musza być łatwe do chwytania przez małe rączki. Mogą być miękkie, sylikonowe lub bardzo twarde, wszystko zależy od etapu ząbkowania. Te miękkie przydadzą się, gdy dziecku wyszły już niektóre ząbki. Takie gryzaki są bezpieczniejsze dla mieszkających już w buzi ząbków.

Elektroniczna niania

To zestaw, który ułatwia opiekę nad małym dzieckiem. Dzięki niej dziecko może spać spokojnie w swoim łóżeczku, gdy jednocześnie Mama w kuchni robi obiad lub sprząta. Dzięki elektronicznej niani usłyszy, gdy dziecko się obudzi i będzie mogła od razu zareagować.

Akcesoria dla niemowląt stanowią bardzo ważną część wyprawki – sprawdź: https://szumisie.pl/akcesoria-dla-niemowlat/. Maluchy potrzebują wiele przedmiotów do pielęgnacji, a Mamy trochę gadżetów, które ułatwią im trudy macierzyństwa.