Spacer z dzieckiem

Wszystko o zaletach wspólnego spacerowania
Ubranka i dodatki

Na co zwrócić uwagę wybierając ubranka dla chłopca i dziewczynki?

12 kwietnia, 2022
ubranka dla chłopca

W chwili gdy kobieta dowiaduje się, że zostanie mamą w jej głowie zaczyna kiełkować wiele myśli, w tym również konieczność podjęcia decyzji zakupowych, czyli niby błahych, a jednak istotnych. Dla maluszka trzeba kupić stosunkowo wiele rzeczy, a do tych potrzebnych w 100 % należą ubranka. Sklepowe półki uginają się od słodkich, niemowlęcych ubranek. Tylko jak wybrać te najlepsze? 

Kolorystyka ubranek

Często bywa tak, że kobieta nie może oprzeć się zakupom dla maleństwa jeszcze zanim pozna płeć swojego dziecka. Nic dziwnego, w końcu zakupy dla dziecka to czysta przyjemność. Sklepy oferują osobne działy gdzie można kupić ubranka dziewczęce jak i ubranka dla chłopca. Jednak warto wybierać kolory neutralne, które będą pasowały dla dziewczynek i chłopców, dzięki czemu można oszczędzić sobie zmiany dziecięcej garderoby w pierwszej chwili po narodzinach malucha.

ubranka dla chłopca

Bezpieczne materiały

Niezależnie od tego czy rodzic kupuje ubranka dla chłopca czy dla dziewczynki, bardzo ważne jest, aby były one wykonane z bezpiecznych i naturalnych materiałów. Przede wszystkich materiał musi posiadać odpowiedni certyfikat świadczący o braku substancji szkodliwych w materiale. Istotne jest też, aby wybierać materiały bawełniane czy bambusowe zamiast syntetycznych, plastikowych materiałów, mogących podrażniać skórę maluszka.

Podsumowując, zarówno ubranka dla chłopca, jak i dla dziewczynki powinny być przede wszystkim bezpieczne i delikatne dla skóry maluszka. Warto również wybierać neutralną kolorystykę ubranek, gdyż zdarza się, że zamiast córeczki rodzi się synek.