Spacer z dzieckiem

Wszystko o zaletach wspólnego spacerowania
Akcesoria niemowlęce

Aspirator do nosa dla niemowląt – niezbędnik dla rodzica

14 kwietnia, 2023
aspirator do nosa dla niemowląt

Wielu rodziców zapomina o pielęgnacji nosa u swoich dzieci. Niemowlęta nie są jeszcze w stanie samodzielnie oczyścić nosa, więc powinien temu pomóc rodzic. Na rynku istnieje wiele urządzeń, które pomogą maleństwu w pozbyciu się zalegającej wydzieliny w jamach nosowych, takie jak gruszka czy elektryczny aspirator. Każdy rodzic powinien wiedzieć, że prawidłowa higiena nosa to bardzo ważna kwestia, która nie może zostać zlekceważona.

Kiedy sięgnąć po aspirator?

Dla dorosłych oraz starszych dzieci dbanie o higienę nosa nie jest czymś trudnym. Inaczej sprawa ma się z niemowlętami, które nie są w stanie samodzielnie tego robić. Ten obowiązek spoczywa na rodzicu, który powinien zadbać o prawidłową higienę nosa swojego dziecka, najlepiej za pomocą specjalnych urządzeń. Taką pomocą może być aspirator do nosa, dzięki któremu rodzic jest w stanie w bardzo prosty sposób usunąć zalegającą wydzielinę z jam nosowych niemowlaka. To bezpieczne urządzenie, które można stosować już od najmłodszych lat bez obaw o konsekwencje zdrowotne dla dziecka. Dzięki takiemu aspiratorowi rodzic może nie tylko łatwo usunąć wydzielinę z nosa niemowlaka, ale także dobrze udrożnić nos, co pozwoli na lepsze oddychanie, a co za tym idzie, katar mniej będzie spływał do gardła. Dziecko uniknie wtedy innych konsekwencji, które wywołuje nieprawidłowa higiena nosa.

Urządzenie takie można zakupić m.in. na https://sanbello.pl/sprzet-i-akcesoria/aspiratory

Aspirator do nosa dla niemowląt – jak działa i jak z niego korzystać?

To jak działa apirator, zależy przedr wszystkim od jego rodzaju. Sklepy oferują wiele opcji tego sprzętu. Najpopularniejszym oraz najłatwiejszym w obsłudze rodzajem jest gruszka posiadająca miękką końcówkę. Dzięki niej rodzic może łatwo odessać katar z nosa dziecka. Na rynku istnieją także bardziej nowoczesne wersje, jak aspiratory elektryczne, w którym można regulować siłę odciągania. To zarówno różnica w sposbie działania, jak i budowie i innych wbudowanych funkcjach. Elementy, które się nie zmieniają w tym urządzeniu to wężyk oraz dwie końcówki – jedna umieszczana w nosie niemowlaka, a druga w ustach rodzica albo przymocowana do odkurzacza. Jeśli chodzi o aspirator elektryczny, nie wymaga on siły zewnętrznej by odciągnąć pozostającą w nosie wydzielinę.

Dzięki temu urządzeniu rodzic może w prosty sposób usunąć wydzielinę z nosa dziecka. Przed wykonanim tej czynności, warto dziecku zapuścić kilka kropli soli fizjologicznej do nosa, by rozrzedzić zalegający katar, co pozwoli na łatwiejsze oczyszczanie. Wszystkie respiratory wykorzystują siłę ssącą by usunąć wydzielinę. Aspirator do nosa dla niemowląt, który potrzebuje wdechu rodzica, należy umieścić w nosie dziecka, zaś drugą końcówkę w ustach. Potem trzeba delikatnie zassać zalegającą wydzielinę, która zostanie umieszczona w specjalnie do tego przeznaczonym zbiorniczku. Do kolejnego usuwania warto wymienić końcówkę. Jeśli chodzi o aspirator, który podłączany jest do odkurzacza, rodzic powinien postępować podobnie, z tym że drugą końcówkę nie wkłada sie do ust a do rury ssącego urządzenia. Nie trzeba się obawiać o siłę ssania, ponieważ aspirator odpowiednio je reguluje i dziecko jest w pełni bezpieczne podczas wykonywania tej czynności.