Spacer z dzieckiem

Wszystko o zaletach wspólnego spacerowania
Akcesoria niemowlęce

Jak przygotować wyprawkę do szpitala dla dziecka?

1 lipca, 2022
body niemowlęce

Pobyt w szpitalu zazwyczaj trwa kilka dni, każda Mama musi dobrze się przygotować. Do torby trzeba spakować kilka ważnych rzeczy, bez których pobyt w szpitalu będzie trudny. Dobrze spakowana torba do szpitala to podstawa dla każdej przyszłej Mamy.

Co spakować dla dziecka do szpitala?

Noworodek, który dopiero co wita się ze światem potrzebuje miłości Mamy, jednak potrzebne będą body niemowlęce, pieluszki jednorazowe dostosowane do ciężaru dziecka oraz czapeczka. Przydadzą się także rękawiczki, które ochronią delikatną skórę dziecka na twarzy przed zadrapaniami. Oprócz tego przydadzą się:

  • Pieluszki tetrowe
  • Pieluszki bawełniane
  • Kocyk
  • Rożek

Wszystkie rzeczy, które zabieramy do szpitala powinny być wyprane w proszku dedykowanym dla dzieci. Pieluszki tetrowe doskonale sprawdzą się podczas karmienia oraz noszenia dziecka. Pieluszkami bawełnianymi można wycierać ślinę dziecka i resztki mleka. Na tych pieluszkach można także położyć dziecko i wykorzystać je jako prześcieradło.

Do czego służy rożek?

Niemowlaki lubią być otulane. Przez 9 miesięcy były w łonie Matki, gdzie czuły się bezpiecznie. Teraz dbając o ich komfort termiczny warto używać rożka. Jest to otulacz, dzięki któremu łatwiej trzymać delikatnego noworodka. Piękne body niemowlęce są wygodne i funkcjonalne jednak warto korzystać z rożka, by dziecko czuło się bezpiecznie. Niezależnie od pogody w salach szpitalnych nie musi być gorąco. Rożek niemowlęcy sprawdzi się doskonale.