Spacer z dzieckiem

Wszystko o zaletach wspólnego spacerowania
Ubranka i dodatki

Jak wybrać ubranka dla niemowląt?

17 lipca, 2022
Jak wybrać ubranka dla niemowląt

Wielu rodziców boryka się z problemem podczas zakupu ubranek dla niemowlaka. Jest to spowodowane kilka istotnymi czynnikami. Przede wszystkim niemowlak będzie szybko rosnąć, co sprawi, że konieczność wymiany ubrań będzie wręcz natychmiastowa. O czym więc warto pamiętać podczas zakupu pierwszych ubrań? 

Oznaczenia rozmiarów

Ubranka dla niemowląt posiadają różnorakie rozmiary w zależności od ustaleń, jakie przewidział producent. Jedni z nich podają go odnosząc się bezpośrednio do wzrostu dziecka, inni zaś z kolei na ubraniach umieszczają sugerowany wiek dziecka do konkretnego produktu. Dobranie więc odpowiednio pasującego ubranka może stanowić nie lada wyczyn dla rodzica.

W przypadku niemowląt rozmiar jest stosunkowo uniwersalny. Warto wówczas zdecydować się na zakup ubranek w rozmiarze 56 oraz kilku w rozmiarze 62. Taka taktyka pozwoli zaspokoić potrzeby dziecka w jego pierwszych miesiącach życia.

Jakość materiału i inne aspekty

Oprócz ustalenia odpowiedniego rozmiaru należy także pamiętać o wyborze dobrej jakości materiału. Ubranka dla niemowląt powinny być wykonane z materiału, który nie będzie podrażniać skóry malucha. Tutaj warto przede wszystkim zwrócić uwagę na bawełnę. Ponadto istotny jest również sam krój. Ubranka powinny być stosunkowo prosto wykonane, bez zbędnych falbanek, które mogą podrażnić delikatną skórę niemowlaka. Ułatwieniem dla rodzica mogą być zatrzaski, które pomogą sprawnie przewinąć dziecko. 

Podsumowanie

Podsumowując, dobór ubranka dla niemowlaka nie jest wcale prostą sprawą. Należy pamiętać przede wszystkim o doborze prawidłowego rozmiaru, ale także należy zadbać o jakość materiału i ogólne wykonanie produktu.