Spacer z dzieckiem

Wszystko o zaletach wspólnego spacerowania
Pokój dziecięcy

Jak wybrać łóżko dla dziewczynki?

7 marca, 2023
łóżko dla dziewczynek

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważny jest komfortowy sen i jaki wpływ na ludzkie ciało i umysł ma odpoczynek. Dlatego wygodny materac i odpowiednie łóżko są niezwykle istotne. Interbeds to polska firma, od 10 lat zajmująca się sprzedażą łóżek, łóżeczek i stelaży do łóżek dla dzieci w różnym wieku. W ich ofercie znaleźć można ponad 4000 produktów, mogą się poszczycić również zaufaniem wielu zadowolonych klientów.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze?

Aby zadbać o zdrowy sen dziecka, warto zatroszczyć się o jego kręgosłup i zapewnić mu wygodne miejsce do spania. Przed wyborem łóżka dla dziewczynki warto wziąć pod uwagę metraż pokoju – łóżka dostępne są w wymiarach 80 x 160, 80 x 190, 80 x 200 i 120 x 200 (duży wybór rozmiarów łóżek można znaleźć np. na https://interbeds.pl/lozka-dla-dziewczynek). Nie bez znaczenia jest także wiek dziecka, gdyż od niego zależy rodzaj konstrukcji oraz dodatkowe elementy zabezpieczające – łóżeczka dla dziewczynek w wieku przedszkolnym wyposażone są w dodatkową barierkę, chroniącą przed upadkiem. Nie można zapomnieć również o preferencjach kolorystycznych, elementach ozdobnych czy naklejkach z ulubionymi postaciami z bajek – w ofercie dostępne są łóżka w naturalnych kolorze drewna, białe, beżowe, szare, ale także różowe czy niebieskie. Istotny jest także materiał, z jakiego zostało wykonane – wytrzymała drewniana konstrukcja zapewnia odporność na uszkodzenia oraz komfort snu.

Funkcjonalne łóżko dla dziewczynki

Miejsce do spania powinno być bezpieczne, wygodne oraz ergonomiczne. Łóżka dla dziewczynek dostępne są w następujących wariantach:

  • parterowe pojedyncze;
  • piętrowe;
  • łóżka-domki;
  • podwójne;
  • trzyosobowe;
  • łóżka wielofunkcyjne.

Łóżka pojedyncze zawierają praktyczną szufladę do przechowywania, np. pościeli czy zabawek, lub dodatkowe spanie. Łóżka multifunkcyjne łączą w sobie kilka mebli, np. biurko czy szafę, dlatego stanowią dobre rozwiązanie dla małych przestrzeni. Podwójne lub potrójne łóżko dla dziewczynek to dobre rozwiązanie dla rodziców, którzy mają więcej pociech lub potrzebują dodatkowego miejsca do spania w razie wizyty gości. Łóżko piętrowe czy łóżko-domek to nie tylko przestrzeń do odpoczynku, ale i do zabawy, a przy tym wyjątkowy mebel, stanowiący niebanalny element dekoracyjny.