Spacer z dzieckiem

Wszystko o zaletach wspólnego spacerowania
Pokój dziecięcy

Jakie łóżko wybrać do pokoju dziecka?

16 października, 2022
Jakie łóżko wybrać do pokoju dziecka

Wybór łóżka często stanowi dla rodziców największe wyzwanie przy urządzaniu pokoju dziecięcego. Póki maluch mieści się w łóżeczku niemowlęcym wybór zdaje się być nieco bardziej ograniczony, natomiast przy aranżacji miejsca do spania dla starszaka pojawiają się wątpliwości. Połączenie funkcjonalności, wygody i atrakcyjnego designu to niełatwe zadanie. Sprawdź, o czym warto pamiętać wybierając łóżko dla swojego dziecka.

Łóżko z szufladą i barierką

Jeśli szukasz pierwszego łóżeczka po niemowlęcym twój maluch może jeszcze wymagać nieco większej asekuracji podczas snu. Na szczęście na rynku istnieje rozwiązanie w postaci klasycznego łóżka ze specjalną barierką. Niewysoka listwa przymocowana do połowy długości mebla zapewnia bezpieczny sen twojego dziecka, bez obaw o zsunięcie się.

Dzięki połączeniu takiego łóżka z wysuwaną szufladą zyskasz również dodatkowe miejsce do przechowywania. Wbrew pozorom pomieści ona nie tylko pościel czy kocyki, ale i zabawki, maskotki, autka, puzzle itd. A jeśli twoje dziecko to miłośnik Lego, to wreszcie będziesz mieć miejsce na przechowywanie niezliczonych zbudowanych konstrukcji.

Łóżko piętrowe dla rodzeństwa

Kiedy w jednym pokoju musi znaleźć się komfortowe miejsce do spania dla rodzeństwa, warto zwrócić uwagę na łóżka piętrowe 80×200. Takie rozwiązanie nie tylko pozwala zaoszczędzić cenne miejsce w pomieszczeniu, ale również ułatwia organizację i poruszanie się po pokoju podczas zabawy czy nauki.

łóżko piętrowe 80x200

Przy dwójce dzieci ilość zgromadzonych zabawek, planszówek czy klocków może być przytłaczająca, w związku z czym liczy się każdy dodatkowy centymetr miejsca do przechowywania. Jeśli łóżko piętrowe 80×200 wyposażysz w pojemną szufladę, zyskasz sporo miejsca na wszystkie niezbędne skarby twoich dzieci. Poza tym starszaki kochają łóżka piętrowe!

Łóżko domek

Jeden z najbardziej popularnych modeli za sprawą mediów społecznościowych. Designerski projekt może wnieść do pokoju twojego dziecka nieco więcej charakteru, zwłaszcza jeśli lubisz wnętrza w stylu skandynawskim lub boho. Łóżko domek wykonane z drewna może służyć nie tylko do spania, ale i różnorodnych zabaw w zamek księżniczki czy bazę dzielnych policjantów.

Szukając inspiracji do aranżacji wnętrza z jego wykorzystaniem pamiętaj jednak o bezpieczeństwie. Kolorowe lampki, barwne materiałowe girlandy czy inne pięknie wyglądające na zdjęciach ozdoby mogą stanowić niebezpieczeństwo dla dziecka podczas snu i lepiej z nich zrezygnować na czas odpoczynku.

Wybierając łóżko dla swojej pociechy postaw nie tylko na atrakcyjny design zgodny z trendami, ale przede wszystkim na wygodę, bezpieczeństwo i funkcjonalność.