Spacer z dzieckiem

Wszystko o zaletach wspólnego spacerowania
Ubranka i dodatki

Piżama dla niemowlaka – o czym pamiętać kiedty chcemy ją kupić?

24 sierpnia, 2022
dzieci w piżamkach do spania

Choć niektórzy uważają, że malutkie dziecko można położyć spać w zwykłym dresiku lub innych niewyszukanych częściach garderoby, to jednak nie jest to taka prosta sprawa. Niemowlęta mają bardzo niespokojny sen. Może je wybudzić każdy najmniejszy szelest, gorąco lub zimno, a nawet szorstkość materiału, który dotyka wrażliwego ciałka dziecka. Dlatego też warto zadać sobie trochę trudu, aby piżama dla niemowlaka była komfortowa i dobrze dopasowana.

Piżamka basic dla niemowląt – czy można ją czymś zastąpić?

Współcześnie dla rodziców małych dzieci powstaje tak wiele udogodnień, że można poczuć się naprawdę zdezorientowanym pośród mnogości wzorów i kolorów. Kiedyś niemowlaki spoczywały w becikach, dzisiaj ich odpowiednikami są rożki i otulacze. Ich wielką zaletą jest to, że dziecko nie ma możliwości, żeby się odkryć czy zrobić sobie krzywdę np. drapiąc się paznokciami po twarzy. Takie formy dobrze sprawdzą się zimą, ale w sezonie letnim, gdy nawet nocą panują nieznośne upały, trzeba postawić na coś innego. Wtedy jako piżamka idealnie sprawdzi się cieniutki pajacyk z odkrytymi lub zakrytymi stópkami.

Jakie są najlepsze piżamy dla niemowląt w różnych kolorach?

Najlepsza piżamka basic dla niemowląt to taka, która jest prosta i nieskomplikowana. Dobrze jest, gdy piżamka rozpina się na całej długości, aby można było sprawnie dostać się do brudnego pampersa. Taki sposób nocnego przewijania pozwala dokonać czynności pielęgnacyjnych dyskretnie i szybko. W wielu przypadkach uda się to zrobić bez wybudzania dziecka.

Piżama dla niemowlaka – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Nowoczesne piżamy dla niemowląt w różnych kolorach kuszą sympatycznymi postaciami i puszystym materiałem. Czasem rodzice kupują piżamkę, bo po prostu dany model podoba im się wizualnie, nie zwracają jednak uwagi na elementy poboczne, które mogą mieć olbrzymie znaczenie. Mowa np. o ściągaczach przy rączkach i nóżkach, oraz o gumkach w pasie spodni. Każdorazowo trzeba również zwracać uwagę na takie pomniejsze części piżamki i dobierać takie stroje nocne, w których poszczególne części ciała dziecka nie są zbyt mocno ściśnięte. Dziecko zawsze musi mieć swobodę ruchu.