Spacer z dzieckiem

Wszystko o zaletach wspólnego spacerowania
Przybory szkolne

Kredki akwarelowe – pomoc w rozwijaniu wyobraźni

9 sierpnia, 2018
akwarelowe kredki

Rozwijanie wyobraźni abstrakcyjnej u dzieci jest bardzo ważnym etapem nauki. Już maluchy na poziomie przedszkola chętnie się sięgają po papier i kredki, aby przenosić swoje wyobrażenie otaczającego świata. Kredki akwarelowe są doskonałą alternatywą dla kredek tradycyjnych ołówkowych, ponieważ dają o wiele więcej możliwości, a co za tym idzie więcej dobrej zabawy.

Czym różnią się kredki wodne od tradycyjnych ołówkowych?

Kredki akwarelowe ze sklepu szkolnezakupy.pl są w zasadzie substytutem farb pastelowych, jednak w użyciu nie powodują zabrudzeń, co bardzo często zdarza się, kiedy dziecko uczące się dopiero malowania używa zwykłych farbek. Kredki wodne w drewnianej oprawie dają możliwości łączenia ze sobą różnych kolorów za pomocą dołączonego do zestawu pędzelka. Jest to świetna zabawa oraz kształcenie wyobraźni i kreatywności. Kredki wodne posiadają żywe, atrakcyjne nawet dla małych dzieci kolory, a także można je używać na powierzchniach każdego rodzaju papieru.

Kredki akwarelowe – zalety praktyczne

W przeciwieństwie do tradycyjnych kredek ołówkowych kredki wodne dają o wiele więcej możliwości do kreatywnego rysowania, a możliwość użycia pędzelka i wody zastępuje funkcje farb. Kredki akwarelowe mają dodatkowe atuty, ponieważ nie brudzą one rąk dziecka, zaś ślady przez nie pozostawione na ubraniach łatwo można wyprać.