Spacer z dzieckiem

Wszystko o zaletach wspólnego spacerowania
Akcesoria niemowlęce

Kupujemy wanienkę dla dziecka

7 sierpnia, 2018
wanienka dla dziecka

Jednym z ważniejszych akcesoriów, jakie muszą znaleźć się na liście zakupów związanych z wyprawka dla noworodka jest wanienka. Kąpiel dziecka jest jedną z pierwszych czynności pielęgnacyjnych maluszka. Ważne więc, by odbywała się ona w warunkach komfortowych dla rodziców i przede wszystkim bezpiecznych dla dziecka.

Dlaczego nie standardowa wanna?

Wielu rodziców ma nadzieję, że zrezygnowanie z zakupu wanienki będzie sposobem na oszczędność pieniędzy mając nadzieję, że do kąpieli będzie można wykorzystać wannę, która stoi w łazience.
Pierwszym z powodów, dla których duża wanna nie powinna służyć do kąpieli noworodka, jest bezpieczeństwo maluszka. Wanienka dla dziecka jest odpowiednio dopasowana do niego rozmiarem. Łatwiej utrzymać w niej noworodka i zapobiec wyślizgnięciu małego ciałka z rąk i w efekcie zachłyśnięcia wodą.
Druga sprawa to komfort rodziców, którzy kąpią swoją pociechę. Wanienka dla dziecka jest akcesorium, które można ustawić na dowolnej wysokości. Dzięki temu rodzic ma swobodny dostęp do maluszka i nie musi obciążać swojego kręgosłupa pochylając się zbyt nisko.

wanienka dla dzieckaJaka wanienka dla dziecka jest najlepsza?

Rodzice mają do wyboru szeroką gamę wanienek dla dziecka jak te z Bobomio. Różnią się one wielkością, materiałem z jakiego zostały wykonane, kształtami i dodatkowym wyposażeniem. To, na zakup której się zdecydują, zależeć powinno głównie od potrzeb i możliwości finansowych.
Zakłada się, że wanienka dla dziecka służyć ma od pierwszego dnia jego życia do nawet ukończenia pierwszego roku. To, jak długo rodzice będą kąpać w niej swoją pociechę, zależy od tego, w jakim tempie dziecko rośnie i kiedy będzie mogło bezpiecznie znaleźć się w domowej wannie.