Spacer z dzieckiem

Wszystko o zaletach wspólnego spacerowania
Akcesoria niemowlęce

Kremy na odparzenia dla dzieci – panaceum na piękną i zdrową skórę

2 lutego, 2023
kremy na odparzenia dla dzieci

Skóra dzieci, a zwłaszcza niemowląt, wykazuje silną podatność na działanie czynników zewnętrznych. Przyczyn jej nadmiernej wrażliwości należy upatrywać w niższej niż u dorosłych naturalnej odporności organizmu oraz cienkiej warstwie płaszcza hydrolipidowego, który ochrania naskórek przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Stąd kluczowa w zachowaniu odpowiedniej kondycji i zdrowia skóry malców jest jej właściwa pielęgnacja przy użyciu kosmetyków dedykowanych najmłodszym.

Odparzenia – najpopularniejsza dolegliwość dziecięcej skóry

Najczęstsza dolegliwość skórna uprzykrzająca życie maluchom to odparzenia. Są to zmiany zapalne manifestujące się nieestetycznym zaczerwienieniem naskórka i szpecącymi wypryskami. Towarzyszy im dokuczliwy ból, przewlekły świąd oraz pieczenie. Niekiedy następuje także intensywne złuszczanie naskórka. W większości odparzenia dotyczą intymnych obszarów ciała. Są efektem oddziaływania na dziecięcą skórę jednego z trzech czynników, a z reguły wszystkich razem: zapocenia ciała, kontaktu naskórka z wilgocią na skutek zbyt długo niezmienianej pieluszki oraz wzajemnego ocierania się o siebie wewnętrznych powierzchni ud. Zdarza się także, że odparzenia powstają na skutek alergicznej reakcji na produkty do higieny i pielęgnacji skóry, zawierające w swoim składzie substancje nietolerowane przez dziecko.

Skuteczna formuła kremów na odparzenia dla dzieci

Remedium na problemy rodziców i opiekunów zmagających się z podrażnioną skórą ich pociech stanowią kremy na odparzenia dla dzieci. Preparaty te zawdzięczają swoją skuteczność formule opartej o takie składniki jak:

  • pantenol – przynosi ulgę w bólu i poprawia ogólny wygląd naskórka;
  • alantoina – koi pieczenie i świąd skóry oraz regeneruje jej uszkodzoną warstwę ochronną;
  • tlenek cynku – wykazuje właściwości antybakteryjne i działa ściągająco, osuszając powierzchnię skóry oraz redukując produkcję sebum;
  • witamina B5 – łagodzi stany zapalne skóry, sprzyja jej nawilżeniu oraz wspomaga procesy regeneracyjne;
  • lanolina – skutecznie nawilżając naskórek i zapobiegając jego wysuszeniu korzystnie wpływa na kondycję skóry.
krem na odparzenia dla dzieci hagi baby

 Kremy na odparzenia dla najmłodszych kluczem do zdrowia skóry maluchów

Istotną rolę w pielęgnacji skóry dziecka odgrywa właściwe, zgodne z zaleceniami producenta, użytkowanie preparatów ochronnych dla skóry najmłodszych. Kremy na odparzenia dla dzieci Sanbello najlepiej stosować na umytą i osuszoną skórę. Preparat wmasowuje się, tak aby przeniknął do jej głębszych warstw i wytworzył na powierzchni naskórka skuteczną barierę ochronną zabezpieczającą go przez wysuszeniem, wilgocią oraz przykrymi otarciami. Wcierając krem nie należy pomijać fałdów skórnych, gdyż są to miejsca najmocniej narażone na wszelkiego rodzaju podrażnienia. Częstotliwość stosowania tego rodzaju specyfików powinna być uzależniona od intensywności objawów odparzeń. Z reguły kremy na odparzenia dla dzieci wmasowuje się dwa razy na dobę: rano i tuż przed snem. Ale w razie konieczności można stosować je częściej, chociażby przy każdej zmianie pieluszki.