Spacer z dzieckiem

Wszystko o zaletach wspólnego spacerowania
Akcesoria niemowlęce

Otulacz dla niemowląt – praktyczna rzecz w wyprawce

13 lutego, 2023
Otulacz dla niemowląt - praktyczna rzecz w wyprawce

Organizacja wyprawki dla noworodka zajmuje sporą ilość czasu. Na liście potrzebnych rzeczy na pewno nie zabraknie ubranek, wózka, ale także pieluch i kosmetyków. Wśród nich nie powinno zabraknąć otulacza dla fotelika samochodowego. Po co jest taki element? Jak może na nim dziecko skorzystać?

Dodatkowe ocieplenie do fotelika samochodowego

Otulacz do fotelika z babyandmam to taki produkt, którego użycie ma na celu zapewnienie dziecku większej ilości ciepła podczas podróży. Jego budowa uzależniona jest od producenta. W zdecydowanej większości ma się do czynienia z otulaczami, jakie zapinane są na zamek błyskawiczny. Jednak nie brakuje takich produktów, które można zawiązywać na tasiemki lub na rzepy. Te dwa ostatnie modele polecane są wiosną oraz latem, kiedy nie ma się do czynienia z nagłymi spadkami temperatury za oknem. Ważne jest to, aby wybrać taki otulacz, który nie będzie kolidował z użyciem pasów bezpieczeństwa w foteliku. Przypięcie pasami jest absolutną koniecznością, z jakiej rodzice nie mogą rezygnować.

otulacz do fotelika w kolorze szarym

Wygoda i komfort dla dziecka

Można powiedzieć, że takie otulacze są dobrą alternatywą dla śpiworków niemowlęcych. To, co stawia je ponad nimi, to łatwość założenia. Nie trzeba męczyć się z rękawkami, czy też nogawkami. Dziecko zostaje po prostu opatulone, mając zapewnione wygodne i komfortowe warunki podczas podróżowania. To, co jest ważne, to fakt, że dziecko odczuwa nie tylko przyjemne ciepło. Takie otulenie przypomina mu o tym, co tak naprawdę miał zapewnione przez całe dziewięć miesięcy, znajdując się w bezpiecznym brzuchu mamy. Taka bliskość wpływa na maluchy uspokajająco podczas jazdy.