Spacer z dzieckiem

Wszystko o zaletach wspólnego spacerowania
Pokój dziecięcy

Łóżka dla dzieci w różnym wieku

4 października, 2021

Zdaniem lekarzy tempo rozwoju dziecka uzależnione jest od wielu czynników. Jednym z nich jest jakość snu. Aby zapewnić maluchowi zdrowy i spokojny sen, trzeba zadbać o łóżko dostosowane do jego wzrostu oraz wagi. Obecnie w sprzedaży znaleźć można wiele mebli przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku. Przy poszukiwaniu idealnego modelu, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii.

Bezpieczeństwo i komfort korzystania

Najistotniejsze dla rodziców jest bez wątpienia bezpieczeństwo użytkowania. Warto pamiętać, że poziom bezpieczeństwa w dużym stopniu uzależniony jest od jakości zastosowanych materiałów. Zaleca się wybieranie atestowanych konstrukcji, które charakteryzują się stabilnością i trwałością. Za najtrwalsze i najzdrowsze uznaje się meble wykonane z naturalnego drewna sosnowego. Mniej trwałe są wyroby wytworzone z płyty HDF. Producent łóżek dziecięcych powinien unikać stosowania materiałów zawierających szkodliwe dla zdrowia substancje. Dotyczy to szczególnie mebli malowanych lub lakierowanych. Nowoczesne farby wodne nie zawierają toksyn i nie wydzielają nieprzyjemnych zapachów, dlatego są całkowicie neutralne dla zdrowia.

Co można znaleźć w ofercie producentów łóżek dziecięcych

Producent łóżek powinien mieć w swej ofercie meble przeznaczone dla maluchów w różnym wielu. Nowoczesne łóżeczka dla niemowląt wyposażone są w system regulacji wysokości oraz wyjmowane szczebelki. Takie rozwiązania są funkcjonalne i pozwalają dostosowywać mebel do wieku malucha. W przypadku starszych dzieci najczęściej korzysta się z modeli wyposażonych w barierkę, chroniącą przed przypadkowym wypadnięciem. Marzeniem wielu starszaków jest łóżko półpiętrowe lub piętrowe. Zastosowanie piętrowego łóżka jest niezwykle funkcjonalne i pozwala oszczędzić sporo miejsca w pokoju dzieci. Niemal każdy renomowany sklep z łóżkami dla dzieci taki jak ten ma w swej ofercie meble w różnych kształtach i kolorach. Najchętniej wybierane przez chłopców są produkty w kształcie statku lub samochodu. Dziewczynki chętniej wybierają łóżka w kształcie domku księżniczki z bajkowymi motywami.