Spacer z dzieckiem

Wszystko o zaletach wspólnego spacerowania
Edukacja dziecka

Techniki nauki przed egzaminem

13 września, 2021

Nie każda osoba przyswaja materiał w ten sam sposób. Niektórym wystarczy czytanie i powtarzanie materiału, a innym potrzebna jest zachęta do nauki. Nauka języka nie musi się kojarzyć z ogromnymi nakładami finansowymi w postaci korepetytora lub szkoły językowej.

Dla wielu rodziców zachęcenie dziecka do nauki może wydawać się mozolnym zajęciem, jednak istnieją sposoby, aby ułatwić przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego.

Sposoby na efektywną naukę języka angielskiego

1. Na samym początku określ swoje mocne i słabe strony. Dzięki temu będziesz wiedzieć na czym skupić najwięcej uwagi, a w czym już jesteś dobry. W ten sposób łatwiej ci będzie określić cel nauki.

2. Zapewnij sobie odpowiednie środowisko do nauki. Każda osoba uczy się nieco inaczej. Inni lepiej zapamiętują w zupełnej ciszy, inni wolą grającą muzykę w tle, a jeszcze inni wolą informację czytać na głos. Jednak najważniejsze jest to, żeby nikt ci nie przeszkadzał podczas tego procesu.

3. Czas, który poświęcimy na powtórkę powinien być realistyczny. Czy jesteś w stanie pracować nieprzerwanie przez dwie godziny dzienne? Czy w całym planie dnia masz wystarczająco wolnego czasu? Jeśli nie możesz skupić się na nauce przez dłuższy okres to zacznij od krótkich 20 minutowych sesji, a gdy będziesz już gotowy to możesz je przedłużać.

4. Włącz język do swojej codzienności. Spróbuj opisać to co cię otacza. Zmień język w telefonie z polskiego na angielski. Taka metoda nauki języka wprowadza regularność całego procesu. Jeśli czujesz się wystarczająco pewnie obejrzyj swój ulubiony film w oryginale lub z napisami do pomocy.

5. Najważniejszą zasad podczas nauki języka (lub czegokolwiek innego) jest systematyczność. Nawet jeśli plan dnia nie pozwala na długie sesje nauki zaplanuj krótkie lekcje po 15 – 20 minut.