Spacer z dzieckiem

Wszystko o zaletach wspólnego spacerowania
Zabawki

O zabawkach kreatywnych dla 7-letnich chłopców

23 listopada, 2020

Każdemu człowiekowi dzieciństwo kojarzy się zapewne z beztroską, zabawą i oczywiście… zabawkami. Klocki, lalki, samochodziki, puzzle, gry edukacyjne – rodzice dbając o rozwój swoich pociech, potrafią wręczać im nietuzinkowe prezenty. Zabawki są dostosowywane do wieku dziecka i na to powinno się zwracać uwagę podczas zakupów. Nie bez powodu na każdym przedmiocie do zabawy widnieje etykieta z informacją, dla jakiego przedziału wiekowego jest on przeznaczony. Jednymi z najbardziej rozwijających zabawek są zabawki kreatywne.

Czym są zabawki kreatywne?

Zabawki kreatywne łączą w sobie zabawę z nauką. Dzieciom ma zostać zapewniona rozrywka, w której trakcie przemycane są odpowiednie informacje, wartości, a także rozwijane są umiejętności manualne oraz zdolność twórczego myślenia.

Do zabawek kreatywnych zaliczają się m.in.: grzechotki, masy plastyczne, ciastolina, wyklejanki, puzzle – wszystkie powinno stosować się od najwcześniejszych lat – oraz bardziej zaawansowane zestawy dla starszych dzieci, takie jak korale do nawlekania i prasowania.

Zabawki kreatywne dla 7-letnich chłopców

Zabawki dla 7 letniego dziecka rozwijające kreatywność są już nieco trudniejsze niż te, które kupuje się dla maluchów. Dziecko zmusza się do myślenia, w wielu przypadkach musi stworzyć coś z niczego, dzięki aktywnemu używaniu rąk poprawiają się zaś jego umiejętności manualne. Jakie gadżety w tej kategorii zasługują na szczególną uwagę?

Coś dla chłopców

Wbrew pozorom chłopcy nie są wcale mniej kreatywni od dziewczynek. Warto więc podarować im coś, w czym będą mogli się wykazać. Przykładem takiej zabawki są tęczowe robale – zestaw doświadczalny polegający na eksperymentowaniu, łączeniu różnych substancji i kolorów tak, aby w efekcie otrzymać różnobarwne dżdżownice. Taka rozrywka wprowadza dziecko w świat nauki i rozbudza w nim ciekawość świata. Gra jest całkowicie bezpieczna, a stosowane tu barwniki łatwo zmywalne.

Jak widać, kreatywne zabawki dla 7 latka nie oznaczają wyłącznie samochodowego toru przeszkód, czy klocków LEGO.