Spacer z dzieckiem

Wszystko o zaletach wspólnego spacerowania
Uncategorized

Ubranka dla niemowląt – co powinna zawierać dobra wyprawka?

10 października, 2020
niemowlak

Każda przyszła mama już kilka miesięcy przed przyjściem na świat dzidziusia, stara się wyposażyć w rzeczy, które przydadzą się maluchowi w pierwszych miesiącach życia. Bardzo uważnie podchodzi się do tego typu zakupów, gdyż bobas musi mieć ubranka niezwykle dobrej jakości, dostosowane do jego rozmiaru. Co warto mieć w takiej wyprawce? Odpowiedź poniżej.

Podstawowe ubranka dla niemowląt

Wiele osób zgodnie twierdzi, iż maluchy na początek nie potrzebują wiele ubrań. Każda mama doskonale jednak wie, że pierwsze miesiące życia dziecka są dość ciężkie, więc warto mieć więcej rzeczy, które będą praktyczne, funkcjonalne i wygodne dla małej istotki. W podstawowej wyprawce dla dzidziusia powinny się więc znaleźć: śpioszki, wygodne body, kaftaniki, skarpetki, czapeczki (idealne po kąpieli) oraz spodenki i koszulki.

Odzież dla niemowlaka – na co zwrócić uwagę?

Odzież dla niemowlaka powinna być bardzo dobrej jakości. Na zakupach koniecznie mamy muszą zwracać uwagę na metki i skład materiału, gdyż im lepsza tkanina, tym bezpieczniejsza i zdrowsza dla delikatnej skóry malucha. Ponadto, ubranka dla niemowląt muszą być dla niego wygodne (mamie też powinno łatwo się je zakładać). Zdecydowanie wszelkie uciskające gumki na nóżkach, wysokie kołnierzyki czy ozdobne guziczki lub inne dodatki – nie wchodzą w grę (szczególnie w pierwszych miesiącach życia). Takie ubranka warto kupować w sklepach z rzeczami dla dzieci.