Spacer z dzieckiem

Wszystko o zaletach wspólnego spacerowania
Akcesoria niemowlęce

Zawieszki do smoczka – efektowne i praktyczne

15 marca, 2021

Mimo że smoczki nie są polecane przez lekarzy pediatrów, to jednak zdarza się, że dla mamy są prawdziwym wybawieniem, szczególnie gdy przestaje karmić. Ten uniwersalny uspokajacz pomaga wyciszyć i uśpić niespokojne dzieci od pokoleń. Niejeden rodzic zna z własnego doświadczenie sytuację, kiedy to „smokuś” gdzieś się zagubił. Jak uniknąć takich przykrych sytuacji?

Zawieszki do smoczka – praktyczne i ładne

Smoczek zabierany jest na każdy spacer i wycieczkę, na którą wybiera się maluch wraz z opiekunami. Czasem jest to zwykły spacer do parku, czasem wyprawa na zakupy, a czasem dłuższa wycieczka. Smoczek pomaga dziecko uspokoić, a także uśpić. Znacznie więc łatwiej rodzicom zrobić zakupy lub po prostu odpocząć. W takich sytuacjach smoczek może się nie tylko zgubić, ale również wypaść na brudny chodnik lub w piasek. Zawsze wtedy niezbędne jest ponowne umycie go, a nawet wyparzenie. Ja to jednak zrobić na wycieczce? Na pewno każdy rodzic ma swój patent, ale zazwyczaj to właśnie zawieszka do smoczka pilnuje, żeby nie wypadł i się nie zabrudził czy zgubił.

Dzięki zawieszce smoczek jest zawsze pod ręką. Można doczepić go między innymi do dziecięcego ubranka i tym samym sprawić, że na pewno nie wypadnie i nie zawieruszy się podczas wycieczki. Maluch sam także nauczy się po niego sięgać. Tradycyjne zawieszki wyposażone są w dwa mechanizmy. Jeden koniec doczepia się do smoczka, a drugi w inne dowolne miejsce. Ulubiony „smokuś” nie ma prawa zaginąć.

Różnorodność fasonów i materiałów

Zawieszki do smoczka (sprawdź) dostępne są w bardzo różnych postaciach. Te najbardziej uniwersalne mają zazwyczaj formę oryginalnego łańcuszka, w który wplecione są ładne koraliki i inne drobiazgi, ale zawieszka może także składać się z ulubionego pluszaka czy innego elementu, który dziecko rozpoznaje i lubi. Wtedy zawieszka może pełnić także funkcję bezpiecznej zabawki.

Te praktyczne gadżety wykonane są z całkowicie bezpiecznych i ekologicznych materiałów. Może to być bawełna ekologiczna lub silikon. Istnieją również zawieszki, które mogą pełnić formę gryzaków – trzeba tylko wyszukać odpowiedni model. Poza tym, gdy dziecko przestanie używać smoczka, zawieszkę można doczepić do gryzaka, który również lubi się gubić i brudzić.

Dostępne są także w rożnych kolorach. Dzięki temu łatwo można dopasować jest do innych elementów dziecięcego wyposażenia takich jak wózek, nosidełko czy torba. Czasem to bardzo piękne i ręcznie wykonane ozdoby, które można z powodzeniem używać jako efektowny dodatek. Zdecydowanie z takim gadżetem upilnowanie smoczka jest dużo łatwiejsze.